اصلاح طرح لبخندخدمات کلینیک ثمیندسته‌بندی نشدهدندانپزشکی زیباییمقالات اصلیمقالات و مطالب آموزشی

اصلاح طرح لبخند | قیمت، عوارض، مزایا

لبخند، جذاب ترین و منحصر به فردترین ویژگی صورت هر فردی است. اصلاح طرح لبخند، فرآیند تغییر ظاهر و زیباسازی لبخند است که توسط متخصص دندانپزشک و به صورت هنرمندانه ای، لبخندی با ظاهر طبیعی را طراحی و ایجاد می کند.این کار با نام های دیگری مانند طراحی لبخند و لبخند هالیوودی نیز شناخته می شود.

اصلاح طرح لبخند نه تنها بر اساس ظاهر لبخندی که فرد می خواهد داشته باشد، بلکه بر اساس حالت چهره، ساختار صورت و فک، بافت لثه و رنگ آن، شکل لب ها و حتی فرم چشم ها، بینی و چانه نیز طراحی می شود. در ادامه‌ی این مطلب، به بررسی موضوع اصلاح طرح لبخند که یکی از روش های درمانی پرطرفدار در دنیا در زمینه دندانپزشکی زیبایی است، می پردازیم و قیمت، عوارض، مزایا و سایر موارد مهم مربوط به آن را شرح می دهیم.

در این مقاله چه میخوانید ؟


 • اصلاح طرح لبخند | قیمت، عوارض، مزایا
 • طراحی لبخند چیست؟
 • لبخند هالیوودی
 • اصلاح طرح لبخند چیست؟
 • فیلم طراحی لبخند
 • چه کسی میتواند طرح لبخند را اصلاح کند؟
 • مزایای اصلاح طرح لبخند
 • عوارض اصلاح طرح لبخند
 • هزینه اصلاح طرح لبخند
 • انواع روش های طراحی لبخند
 • طراحی دیجیتالی لبخند Digital Smile Design – DSD
 • ماندگاری اصلاح طرح لبخند
 • انواع روش های طراحی لبخند
 • نکات مهم در اصلاح طرح لبخند
 • مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند
 • سوالات متداول

طراحی لبخند چیست؟

طراحی لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند که با نام طراحی لبخند نیز شناخته می شود، شاخه ای از دندانپزشکی زیبایی و فرآیند بهبود ظاهر لبخند از طریق ونیرها و روکش های دندانی، باندینگ، کاشت دندان، سفید کردن دندان و … است. هدف از این درمان های زیبایی، تنظیم زیبایی ساختار دندان و ظاهر لثه ها هنگام لبخند زدن است.

برای آغاز این فرآیند، هنگام طراحی لبخند، اندازه گیری های دندانی با عکس برداری از دهان و دندان های فرد انجام می شود. سپس خواسته ها و انتظارات بیمار توسط متخصص دندانپزشک مورد ارزیابی قرار می گیرد.

در مرحله بعد، روش های درمانی مناسب برای طراحی لبخند با همکاری بیمار و دندانپزشک، انتخاب و تایید می شود. در این مرحله پزشک گزینه های درمانی مناسب را به بیمار پیشنهاد می دهد و بیمار را راهنمایی می کند. سپس مراحل انجام درمان برای طراحی لبخند آغاز می گردد.

هنگام طراحی لبخند لازم است دندان های بیمار به همراه کل ناحیه صورت او مورد ارزیابی قرار گیرد. با طراحی روابط بین دندان ها، لثه ها و لب ها متناسب با ساختار چهره فرد،  فرم دهان و لبخند زیبایی را برای هر فردی فراهم می شود.

لازم به ذکر است که شیوه های طراحی لبخند برای هر فردی متفاوت است. عوامل زیادی مانند جنسیت، سن، انتظار نتیجه، شکل صورت و وضعیت دندان های بیمار، می تواند باعث تفاوت در فرآیند اصلاح طرح لبخند شود.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح لبخند ممکن است برای رفع چندین مشکل دندانی مانند وجود فاصله بین دندان ها، نامرتبی دندان ها، تغییر رنگ دندان ها، دندان های از دست رفته، حفظ هارمونی و تعادل بین دندان ها انجام شود.

قبل از شروع فرآیند اصلاح طرح لبخند، ابتدا مشکلات موجود در دهان و دندان‌های فرد بیمار مانند پوسیدگی و یا بیماری لثه را که منجر به خونریزی لثه، بوی بد دهان و التهاب لثه‌ها، دندان قروچه می‌شود، درمان می شود.

در مرحله بعد از دندان ها و محیط اطراف بیمار عکس گرفته می شود. عکس به رسانه دیجیتال منتقل شده و بررسی و به برنامه نرم افزار منتقل می شود و پروفیل های دندان برنامه در ساختارهای مختلف در عکس قرار می گیرد و سازگاری آن با فرم صورت فرد ارزیابی می شود. مناسب ترین نمایه انتخاب و تفسیر می شود.

سپس اندازه گیری ها و سازگاری عکس های داخل دهانی و صورت بیمار بر روی کامپیوتر و توسط نرم افزارهای پیشرفته محاسبه می شود. اکنون می توان نتیجه را قبل از شروع اصلاح طرح لبخند مشاهده کرد.

در اصلاح طرح لبخند تا حد امکان طبیعی ظاهر صورت حفظ می شود. مواد مورد استفاده، هزینه و زمان مورد نیاز برای طراحی لبخند با توجه به انتظارات زیبایی شناختی بیمار، وضعیت دندان ها برای هر فرد متفاوت است.

اصلاح طرح لبخند؛ چه کسی میتواند طرح لبخند را اصلاح کند؟

چه کسی میتواند طرح لبخند را اصلاح کند؟

 • افرادی که دارای دندان هایی با ظاهری کج و نامنظم هستند
 • افرادی که دارای دندان هایی به صورت غیر طبیعی بزرگ یا کوچک هستند
 • افرادی که لکه یا تغییر رنگ غیر طبیعی دندان های خود دارند
 • افرادی که به هر دلیلی دارای دندان های از دست رفته، شکسته و لب پر شده هستند
 • کسانی که ظاهر نامتناسبی بین دندان ها و لثه های خود دارند
 • افرادی که که به ظاهرشان اهمیت می دهند و می خواهند برای سلامت دندان خود سرمایه گذاری کند
 • افرادی که مراقبت های دهان و دندان و بهداشت دهان و دندان خوبی دارند اما وجود عیوب ظاهری در دندان ها، لثه ها یا لب هایشان که مانع داشتن لبخندی زیبا می شود، واجد شرایط انجام این درمان خواهند بود.

مزایای اصلاح طرح لبخند

 • با طراحی لبخند می توان دندان های سالم و طبیعی به دست آورد. به لطف فناوری پیشرفته دندانپزشکی زیبایی، شما این شانس را دارید که دندان های خود را همانطور که می خواهید شکل دهید.
 • طراحی لبخند یک سرمایه گذاری مهم در ظاهر کلی شماست.
 • شما می توانید راحت تر و با اعتماد به نفس لبخند بزنید.
 • طراحی لبخند به دستیابی به لبخندی جذاب، سالم و البته ساختار یافته و حفظ ظاهر طبیعی کمک می کند.
 • لثه های شما ظاهر طبیعی خود را باز می یابند و ناهنجاری های لثه را از بین می رود.
 • رنگ دندان های شما سفیدتر و درخشان تر می شود.
 • دندان های شکسته و ترک خورده و از دست رفته درمان می شوند.
 • مشکلات فک شما برطرف می شود
 • سلامت دهان و دندان های شما افزایش می یابد
 • به لطف اصلاح طرح لبخند، چهره شما تغییر می کند و ظاهری زیبا، شاداب و جوان تری خواهید داشت.

عوارض اصلاح طرح لبخند

اصلاح لبخند معمولاً عوارض جانبی جدی به همراه ندارد. عوارض جانبی می تواند خفیف باشد، مانند افزایش حساسیت دندان ها، تحریک لثه و غیره که ظرف مدت زمان کوتاهی بر طرف می گردد.

هزینه اصلاح طرح لبخند

هزینه اصلاح طرح لبخند

بسیاری از درمان های پیشگیرانه دندانپزشکی و روش های دندانپزشکی ترمیمی تحت پوشش بیمه دندانپزشکی هستند. درمان‌های دندانپزشکی زیبایی معمولاً پوشش داده نمی‌شوند و باید به طور کامل هزینه آن را از جیب خود پرداخت کنید.

درمان های دندانپزشکی که قرار است برای برای اصلاح لبخند شما انجام شود، بر روی هزینه طراحی لبخند تاثیر می گذارد.

همچنین مدت زمان درمان و هزینه اصلاح لبخند شما بسته به دندانپزشک، موقعیت مکانی او، وضعیت سلامت و بهداشت دهان و دندان های شما و مواد بکار رفته در طول این فرآیند، متفاوت است.

در صورتی که دندانپزشک شما قبل از شروع درمان، مشکلات اساسی مربوط به سلامت دهان و دندان را شناسایی کند، ممکن است درمان شما گران‌تر و طولانی‌تر شود.

طراحی دیجیتالی لبخند Digital Smile Design – DSD

این فناوری جدید از نرم افزار کامپیوتری برای طراحی دیجیتال لبخند بیماران استفاده می کند. اکنون این روش جایگزین روش قدیمی طراحی دستی در اکثر مطب های دندانپزشکی شده است، اما از پارامترهای مشابهی برای بهینه سازی و اصلاح طرح لبخند استفاده می کند.

یکی از بزرگترین مزایای طراحی دیجیتالی لبخند، این است که بیماران می توانند پیش نمایش لبخند را قبل از شروع  فرآیند اصلاح طرح لبخند ببینند. همچنین می توانند با دندانپزشک همکاری کنند تا رنگ، شکل و طول دندان ها را برای ایجاد لبخند ایده آل خود، تغییر دهند.

DSD همچنین به دقیق تر شدن نتیجه نهایی و افزایش رضایت بیمار کمک می کند، زیرا این روش با استفاده از اسکنر دهانی و چاپگر سه بعدی انجام می شود.

ماندگاری اصلاح طرح لبخند

نتایج حاصل از اصلاح طرح لبخند را نمی توان دائمی در نظر گرفت و ماندگاری اصلاح طرح لبخند، نیاز به نظارت منظم و مراقبت مناسب و خوب از دندان ها دارد و ممکن است بعد از چندین سال نیاز به اصلاح لبخند دوباره باشد.

روش‌های دندانپزشکی مورد استفاده در روند اصلاح طرح لبخند شما، نیز تعیین می‌کنند که شما تا چه مدت نتایج حاصل از اصلاح طرح لبخند خود را حفظ خواهید کرد. باندینگ دندان هر ۵ الی ۷ سال یکبار تعویض می شود، در حالی که روکش ها و روکش های دندانی حدود ۱۰ سال عمر می کنند.

بیماری های دهان و عادات بد غذایی و سیگار کشیدن می تواند طول عمر نتایج حاصل از اصلاح طرح لبخند را کاهش دهد. اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید، نتایج حاصل از اصلاح طرح لبخند شما می تواند ۱۰ تا ۱۵ سال دوام بیاورد.

اصلاح طرح لبخند؛ انواع روش های طراحی لبخند

انواع روش های طراحی لبخند

از آنجایی که نیازهای زیبایی شناختی هر بیمار متفاوت است، روش هایی که باید برای اصلاح طرح لبخند انجام شوند، به صورت جداگانه تعیین می شوند. هنگام تعیین این روش ها، بیمار عواملی مانند ویژگی های صورت، جنسیت، سن و انتظارات او نیز در نظر گرفته می شود.

درمان های مختلفی برای رسیدن به لبخند زیبا با روش طراحی لبخند وجود دارد که در ادامه به بررسی تعدادی از آن ها می پردازیم.

1) باندینگ دندان

باندینگ روش درمانی مقرون به صرفه، کم تهاجم و بادوام است که برای بسیاری از بیماران ترجیح داده می شود. باندینگ رزینی که برای رفع تغییر رنگ و پوسیدگی دندان استفاده می شود. همچنین فضاها و ترک های بین دندان ها را پر و اصلاح می کند.

2)  بلیچینگ یا سفید کردن دندان

دندان های ما ممکن است به دلایل زیادی از جمله نوشیدن زیاد قهوه، سیگار کشیدن، مصرف الکل و بسیاری موارد دیگر لکه دار شوند.

حتی افزایش سن می تواند منجر به تغییر رنگ دندان ها شود. سفید کردن دندان فرآیندی است که در آن رنگ دندان ها بازیابی می شود تا آن ها را سفید و درخشان کند. بلیچینگ می تواند به دو صورت انجام شود.

یا در مطب دندانپزشکی یا در خانه توسط خود فرد. بر اساس بودجه شما و سایر عوامل، دندانپزشک نوع درمان بلیچینگ مناسب را برای شما انتخاب می کند.

اصلاح طرح لبخند؛ ونیر پرسلن یا لمینت دندان

3) ونیر پرسلن یا لمینت دندان

ونیرها پوسته های نازکی همرنگ دندان هستند که به قسمت جلویی دندان متصل می شوند. آن ها معمولاً با استفاده از موادی مانند سرامیک، رزین کامپوزیت یا چینی ساخته می شوند. می توان از آنها برای پر کردن فضای بین دندان ها، پوشاندن دندان های لکه دار، بد شکل یا کج استفاده کرد.

4) انواع روکش های دندانی

روکش ها برای اصلاح دندان های ترک خورده یا پوسیده استفاده می شوند. این شرایط به دلیل درمان ریشه، تصادف و تخریب پر شدن دندان ایجاد می شود. برخلاف ونیرها، روکش های دندانی کل سطح دندان را می پوشانند.

5) اصلاح لبخند لثه ای با ارتودنسی

لبخند لثه ای لبخندی است که بیش از حد خط لثه شما را نمایان می کند. بریس های ارتودنسی می توانند لبخند لثه ای را اصلاح کنند.

استفاده از بریس یک درمان ارتودنسی است که به مرور زمان دندان‌ها و فک‌های شما را به سالم‌ترین وضعیت خود می‌برد. بریس‌ها این امکان را فراهم می‌آورند که میزان بافت لثه ای که هنگام لبخند زدن ظاهر می‌شود، کاهش یابد.

ژنژیوکتومی (gingivectomy) یا جراحی لثه باعث تغییر شکل خط لثه از طریق برداشتن بافت لثه می شود. ژنژیوکتومی یک روش بلند کردن تاج است که در آن متخصص ارتودنسی بافت لثه را از دندان جدا می‌کند و بیشتر سطح دندان طبیعی شما را در معرض دید قرار می‌دهد.

همچنین لبخند لثه ای نیز می تواند دندان ها را کوتاه تر نشان دهد. درمان دندان‌های کوتاه ممکن است شامل تغییر شکل و بلند کردن دو دندان مرکزی جلویی با باندینگ کامپوزیت یا روکش‌های چینی باشد.

اصلاح طرح لبخند؛

6) پر کردگی به رنگ دندان

دندانپزشکان از مواد پرکننده برای پر کردن پوسیدگی ها و حفرات دندان استفاده می کنند. مواد مناسب و همرنگ دندان برای پر کردن دندان ها، رزین ها و کامپوزیت ها هستند.

7) کاشت دندان (ایمپلنت)

جایگزینی دندان های از دست رفته یکی از مهمترین جنبه های اصلاح طرح لبخند است. ایمپلنت‌ها پایه‌های تیتانیومی کوچکی هستند که مستقیماً در استخوان فک قرار می‌ گیرند و برای جایگزینی دندان از دست رفته طراحی شده‌اند. یک تاج دندان در بالای پایه قرار می گیرد و دندانی طبیعی را ایجاد می کند.

برای انجام این روش، بیمار باید استخوان کافی در فک داشته باشد تا از ایمپلنت پشتیبانی کند. اگر اینطور نیست، می توان قبل از نصب ایمپلنت، یک پیوند استخوان انجام می شود. بیمار ممکن است نیاز به چندین ایمپلنت یا یک پروتز متکی به ایمپلنت داشته باشد تا طرح‌های کامل لبخند دلخواه ایجاد شود.

8) جراحی لثه

در اصلاح طرح لبخند، بسیار مهم است که اندازه و شکل دندان ها متناسب با لثه باشد. جراحی لثه، خط لثه ناهموار را از بین می برد.

کانتورینگ لثه با لیزر، شبیه به جراحی لثه است، اما بر خلاف ژنژیوکتومی، در این روش از لیزر برای کانتور کردن لثه ها و عقب بردن خط لثه استفاده می شود.

این روش مانند جراحی سنتی ژنژیوکتومی کم تهاجمی است، خط لثه را تغییر شکل می دهد و معمولاً برای اهداف زیبایی و زیبایی انجام می شود و نه به این دلیل که از نظر پزشکی ضروری است.

رنگ لثه های سالم، معمولا صورتی است. با این حال، برخی از افراد لثه های قهوه ای، تیره و سیاه دارند که از نظر زیبایی، ظاهری خوبی ندارند. تیرگی لثه در واقع ناشی از رنگدانه ملانین است. با جدیدترین فناوری ها و پیشرفت ها، رنگدانه های تیره را می توان با استفاده از لیزر از بین برد.

اگر لبخند لثه‌ای دارید، دندانپزشک زیبایی شما ممکن است با استفاده از روش‌های لیزری، خط لثه را اصلاح کند و ظاهر دندان‌ها را بلندتر کند.

نکات مهم در اصلاح طرح لبخند

نکات مهم در اصلاح طرح لبخند

 • وجود بیماری لثه می تواند عوارضی مانند لق شدن یا از دست دادن دندان ها ایجاد کند. قبل از دریافت هرگونه خدمات دندانپزشکی زیبایی از جمله اصلاح طرح لبخند، نیاز به یک لثه سالم دارید.
 • اصلاح طرح لبخند یک درمان سفارشی است که با توجه به نیازهای خاص و انتظارات زیبایی هر بیمار تعیین می شود. کلید درمان اصولی و نتیجه بخش طراحی لبخند، ارتباط خوب بیمار با دندانپزشک و ارزیابی انتظارات اوست.
 • موفقیت و نتایج حاصل از اصلاح طرح لبخند وابسته به کیفیت مواد مورد استفاده توسط متخصص دندانپزشک است. بنابراین مطمئن شوید که دندانپزشک شما از مواد با کیفیت بالا برای درمان شما استفاده می کند. برخی از برندهای اروپایی و آمریکایی مانند IPS e.max®، VITA ENAMIC®، Celtra® BruxZir® بیشتر مورد استفاده هستند.
 • موفقیت روش اصلاح لبخند فقط مربوط به مواد مورد استفاده نیست. برای داشتن یک لبخند زیبا و جذاب، روکش ها یا تاج های دندانی باید توسط یک لابراتوار دندانسازی بسیار مجرب ساخته شوند. بنابراین
 • مهارت و تجربه تکنسین لابراتوار دندانسازی و متخصص دندانپزشک زیبایی و مواد مورد استفاده توسط دندانپزشک شما، بر زیبایی و ماندگاری نتایج حاصل از اصلاح طرح لبخند شما، تاثیر می گذارد. برای دستیابی به بهترین نتایج، در انتخاب دندانپزشک زیبایی خود و پرس و جو در مورد گزینه های مواد خود دقت ویژه ای داشته باشید.
 • اصلاح طرح لبخند برای افراد در تمامی سنین قابل انجام است. فرد بیمار چه مرد باشد یا زن، پیر یا جوان، فرآیند تخصصی و متفاوتی با توجه به عوامل برای فرآیند اصلاح طرح لبخند او طراحی و اجرا می شود.
 • رابطه لب و دندان در حالت لبخند بسیار مهم است. بالا یا پایین بودن لب ها ممکن است حالت و طرح لبخند را کاملاً تغییر دهد.

مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند

پس از اصلاح لبخند، رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است.

 • پس از اصلاح طرح لبخند، لثه‌های شما احتمالاً برای چند روز کمی درد و سوزش خواهند داشت. بهتر است باید دهان خود را با آب نمک (۱ قاشق چایخوری نمک / یک لیوان آب) ۲ بار در روز بشویید.
 • مسواک زدن و نخ دندان کشیدن باید بلافاصله بعد از انجام مراحل اصلاح طرح لبخند ادامه یابد، اما باید به آرامی مسواک بزنید تا بیشتر لثه ها و دندان ها را تحریک نکنید.
 • در چند روز آینده باید از خوردن یا نوشیدنی سرد و گرم و خوردن غذاهای سفت یا جویدنی خودداری کنید.
 • باید دندان‌های خود را حداقل ۱ بار در روز با خمیر دندان فلوراید دار غیر ساینده مسواک بزنید.
 • برای جلوگیری از پوسیدگی و ایجاد لکه و و تغییر رنگ دندان ها، از نوشیدن بیش از حد قهوه و نوشابه اجتناب کنید.
 • تا چند روز پس از اصلاح طرح لبخند بهتر است غذاهای نرم مصرف کنید. برخی از غذاهای توصیه شده عبارتند از: پودینگ، ماست، پوره سیب زمینی، انواع سوپ و غذاهای دیگری که می توانید بدون جویدن بخورید.
 • در صورت بروز هرگونه درد شدید، تورم، التهاب و داشتن تب در هر یک از مراحل انجام اصلاح طرح لبخند، سریعا به دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

سوالات متداول اصلاح طرح لبخند و طراحی لبخند

سوالات متداول

در این بخش به سوالات متداولی که معمولا در ارتباط با طراحی لبخند و اصلاح طرح لبخند مطرح میشود، پاسخ خواهیم داد.

1) آیا اصلاح طرح لبخند با درد همراه است؟

امروزه با پیشرفت‌های اخیر در فناوری‌های مرتبط با دندانپزشکی، همه ی درمان های دندانپزشکی برای دندان‌ها کم تهاجمی بوده و همراه با اعمال بی حسی انجام می شوند.

همچنین دندانپزشکان نهایت دقت را دارند تا از بروز هر نوع درد و حساسیتی در حین انجام اصلاح طرح لبخند و هر گونه درمان دندانپزشکی دیگری، جلوگیری کنند تا شما کاملاً احساس راحتی کنید.

با این حال، برخی از بیماران اظهار می کنند که هنگام آماده کردن دندان های خود برای اعمال روکش های دندانی، درد خفیفی را تجربه می کنند.

2) مدت زمان اصلاح طرح لبخند چقدر است؟

بسته به ساختار دندان و سلامت دهان فرد، زمان اعمال طرح لبخند متفاوت خواهد بود. برنامه درمانی که پزشک به همراه بیمار برای فرآیند اصلاح طرح لبخند تصمیم می گیرد، مدت زمان  این درمان را تعیین می کند.

برخی از اصلاحات طرح لبخند فقط به انجام یک روش نیاز دارند تا بتوانید در عرض چند هفته لبخندی زیبا داشته باشید. در برخی موارد، چندین ماه طول می کشد تا تمام تغییرات لازم برای اصلاح دندان ها و لثه های خود را انجام دهید تا لبخندی زیبا داشته باشید.

برای اصلاح طرح لبخند، ارتودنسی لازم است؟

3) برای اصلاح طرح لبخند، ارتودنسی لازم است؟

یکی از پیش نیازهای اصلاح طرح لبخند، قرارگیری دندان ها در موقعیت مناسب و تراز و منظم بودن آن هاست. درمان ارتودنسی می تواند دندان ها را به بهترین و متعادل ترین موقعیت در ساختار فک و دهان، برساند.

برخی افراد فضای بیشتری بین دندان های خود دارند. این شکاف ها علاوه بر نامناسب بودن، منجر به مشکلات عملکردی نیز می شود. شکاف ها را می توان با استفاده از روکش ها، تکنیک های باندینگ رزین کامپوزیت و بریس های ارتودنسی نامرئی کاهش داد.

دندان هایی که پیچ خورده، روی هم افتاده و شلوغ هستند معمولاً به عنوان دندان های کج شناخته می شوند که می توان آن ها را  با استفاده از ارتودنسی صاف و تراز کرد.

جمع بندی

طراحی لبخند یک هنر است. در کلینیک ثمین دنتال ما می توانیم یک برنامه درمانی کامل و موثر را برای اصلاح طرح لبخند شما آماده و ارائه دهیم.

دندانپزشکان کلینیک ثمین دنتال تهرانپارس با داشتن سال ها تجربه در زمینه دندانپزشکی زیبایی می توانند به شما برای داشتن یک لبخند زیبا و جذاب کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دندانپزشکی زیبایی و سایر اعمال دندانپزشکی با ما تماس بگیرید.

تیم تحریریه کلینیک ثمین دنتال

کلینیک ثمین دنتال تهرانپارس، یکی از مجهز ترین کلینیک های شرق تهران است که تمام خدمات دندانپزشکی را به همشهریان عزیز تهرانی و البته سایر شهرهای ایران ارائه میکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا