دسته‌بندی نشدهمقالات و مطالب آموزشی

قیمت کامپوزیت دندان در اسفند 1402 ( همراه با تخفیف )

دندان ها بیشترین تاثیر را روی زیبایی صورت دارند و همین نیز باعث شده است تا روش های زیباسازی متفاوتی روی آنها انجام شود. یکی از این روش ها کامپوزیت دندان است که در سال های اخیر به شدت مورد توجه قرارگرفته است. در این مطلب بیشتر درباره کامپوزیت دندان و قیمت آن صحبت می کنیم. اگر شما هم می خواهید برآورد درستی را نسبت به قیمت کامپوزیت دندان داشته باشید، درادامه با ما همراه باشید.

قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان؛ کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت درواقع یک لایه اضافی است روی دندان قرارمی گیرد و آن را سفیدتر نشان می دهد. مواد کامپوزیت درواقع همان موادی است که برای پرکردن دندان از آن استفاده می شود. این مواد به صورت خمیری شکل و همرنگ دندان ها هستند که پزشک به صورت لایه های نازک آن را روی دندان قرارمی دهد. البته برای اینکه به راحتی از روی دندان برداشته نشوند با کمک نورآبی سخت خواهندشد. مواد به کاررفته در کامپوزیت طیف رنگی متفاوتی دارند که هر فرد می تواند به سبب رنگ پوست خود از آنها استفاده کند.

کامپوزیت دندان اگر به درستی و البته با کمک پزشک متبحر انجام شود بین پنج تا هفت سال دوام خواهدداشت.

کامپوزیت دندان چه مزایایی دارد؟

بهتراست قبل از اینکه درباره انجام کامپوزیت دندان تصمیم بگیرید اطلاعاتی را درباره مزایای آن داشته باشید. درادامه به بررسی این مزایا می پردازیم:

 • کامپوزیت دندان کیفیت بالایی دارد و اگر به درستی استفاده شود می تواند تا سالیان سال نیز دوام آورد.
 • از آنجایی که مواد کامپوزیت درواقع همان موادی است که برای پرکردن دندان استفاده می شود و به صورت لایه های نازک هم روی دندان قرارمی گیرد، شکل طبیعی و زیبایی را به دندان های شما خواهدداد.
 • قیمت کامپوزیت دندان نسبت به سایر روش های زیباسازی بسیارمناسب است به همین دلیل نیز شما می توانید با صرف کمترین هزینه لبخند زیبایی را برای خود بسازید.
 • در برخی از روش های زیباسازی باید مینای دندان به صورت کامل تراشیده شود اما در این روش مینای دندان هیچ آسیبی نمی بیند. به همین دلیل نیز بعدها می توانید این کامپوزیت را از روی دندان هایتان بردارید بدون اینکه هیچ آسیبی به دندان واردشده باشد.

سایر مزایای کامپوزیت دندان

 • لایه های نازک قرارگرفته روی دندان کمک می کند تا دندان های یکدست و زیبایی داشته باشید.
 • از مهم ترین مزایای کامپوزیت این است که در صورت خسته شدن به راحتی می توانید با یکبار مراجعه پزشک آن را به صورت کامل بردارید.
 • کامپوزیت دندان کمترین میزان عوارض را نیز برای فرد خواهدداشت از این رو نیز مورداستقبال است.
 • اگر به هر دلیلی کامپوزیت دندان دچار آسیب شد شما می توانید به راحتی برای ترمیم آن نیز اقدام کنید.
 • کامپوزیت دندان به راحتی و در کمترین زمان انجام می شود به همین دلیل نیز نیازی نیست وقت زیادی را برای انجام آن بگذارید.
 • در بخش های قبلی بیان کردیم از کامپوزیت می توانید برای زیباسازی دندان ها کمک گرفت اما باید بدانید که بیشترین استفاده آن برای رفع نواقص دندانی همچون ترک خوردگی و یا نظایر اینهاست.
 • رنگبندی کامپوزیت دندانی متنوع است به همین دلیل نیز افراد می توانند بهترین رنگی که با چهره آنها تناسب دارد را انتخاب کنند.

تمامی مزایایی که از کامپوزیت دندان بیان شد، شما را تشویق می کند که حتما برای انجام آن اقدام کنید.

کامپوزیت دندان چه معایبی دارد؟

بهتراست پس از بیان مزایای کامپوزیت دندان اطلاعاتی را درباره معایب آن نیز داشته باشید. درادامه به بررسی این معایب می پردازیم:

 • درست است که رنگبندی کامپوزیت دندان بالاست اما در اثر استفاده زیاد نیز رنگ اصلی خود را از دست خواهدداد. به همین دلیل نیز پس از مدتی نیاز به پالش دارد.
 • کامپوزیت دندان استفاده محدودی دارد و تنها می توانید روی یک و یا چند دندان آن را به اجرا درآورید.
 • اگر استفاده درستی از کامپوزیت نداشته باشید، احتمال شکستن آن نیز وجوددارد.

قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

درست است که در بخش قبلی مزایای کامپوزیت دندان را بیان کردیم اما شاید بخواهید قبل از انجام برآوردی را نسبت به هزینه های آن داشته باشید. درادامه عواملی که روی قیمت کامپوزیت دندان تاثیر می گذارد را بررسی می کنیم.

1) مشکلات قبلی

قبل از اینکه بخواهید برآوردی نسبت به قیمت کامپوزیت دندان داشته باشید، بهتراست بررسی کنید وضعیت دندان های شما همین الان در چه حالی است؟ درواقع می توان گفت کامپوزیت دندان تنها برای افرادی مناسب است که دندان های وی به صورت کامل سالم است. دقت داشته باشید در صورت اینکه دندان های شما پوسیدگی و نیاز به درمان داشته باشد، نمی توانید با کمک کامپوزیت این مشکلات را حل کنید. اگر هم این اقدام انجام شود، آسیب های دندانی در زیر روکش بیشتر می شود و فرد نیاز به درمان جدی پیداخواهدکرد.

پس بهتراست قبل از اینکه برای کامپوزیت دندان اقدام کنید،مشکلات احتمالی دندان هایتان را بررسی کنید. برای مثال بررسی کنید که آیا دندان ها به صورت کامل صاف هستند؟ آیا دندان آسیب دیده ای دارید که باید برای پرکردن و یا درمان آن اقدام کنید؟

سعی کنید بهتراست این مشکلات را به خوبی حل کنید سپس برای کامپوزیت دندان اقدام کنید.

2) کیفیت

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت کامپوزیت دندان تاثیر می گذارد، کیفیت آنهاست. کیفیت کامپوزیت دندان هم به مواد به کاررفته در آن و هم به مهارت ساخت روکش وابسته است به همین دلیل نیز باید هردوی این موارد را بررسی کنید. اگر می خواهید کامپوزیت دندان را با بهترین کیفیت در اختیار داشته باشید، باید به دنبال انتخاب یک دندانپزشک حرفه ای باشید که بتواند کامپوزیت را با فرم طبیعی برای شما ایجادکند. البته شاید همین دندانپزشک حرفه ای دستمزد بالاتری را نیز داشته باشد، اما زیبایی و طبیعی بودن دندان های شما ارزش هزینه کردن را دارد.

بهتراست قبل از انتخاب دندان پزشک نمونه کارهای وی را به خوبی بررسی کرده و از سایر افرادی که خدمات گرفته اند نیز در مورد تجربه هایشان بپرسید. برای انجام چنین خدماتی به دنبال ارزانی نباشید و حتی اگر قیمت کامپوزیت دندان برای شما گران هم تمام می شود باز هم لازم است کیفیت اولین الویت شما برای انتخاب باشد.

در بسیاری از موارد افراد دندان پزشک غیرحرفه ای را برای کار کامپوزیت انتخاب می کنند تا هزینه کمتری را پرداخت کنند. درنهایت مجبور می شوند به علت نصب نادرست کامپوزیت ها هزینه اصافی را نیز برای برداشتن آن صرف کنند.

3) مهارت دندان پزشک

مسلما دندان پزشک هایی که در این زمینه حرفه ای هستند و سال ها تجربه دارند، هزینه بیشتری را نیز برای خدمات خود دریافت می کنند. پس بهتراست از قبل در این باره با پزشک مشورت کنید و از وی بخواهید کار خود را تضمین کند. زیرا برخی از دندان پزشکات برای اصلاح برخی از مشکلات هزینه ای را از بیمار دریافت نمی کنند این درحالی است که برخی دیگر برای اینکار هزینه اضافی را درنظرمی گیرند که بهتراست از آن اطلاع داشته باشید.

قیمت کامپوزیت دندان

4) تعداد دندان ها

از دیگر مواردی که روی قیمت کامپوزیت دندان موثر است، تعداد دندان هاست.درواقع می توان گفت روکش هر دندان دقیقا مطابق همان دندان ساخته می شود به همین دلیل نیز شما باید برای پزشک خود معین کنید که می خواهید چه تعداد از دندان ها را روکش کنید. پس مسلما زمانی که می خواهید کل دندان های جلو را سفید و یکدست کنید باید هزینه بیشتری را بگذارید نسبت به اینکه بخواهید تنها یکی از دندان های آسیب دیده تان را کامپوزیت کنید.

اگر هزینه هایی که برای کامپوزیت صرف می کنید، دقیقا از قبل برنامه ریزی کنید که می خواهید چه تعداد از دندان هایتان را روکش کنید. برای مثال اگر می خواهید تنها برای زیبایی بیشتر دندان هایتان کامپوزیت کنید و عملا دندان مشکل داری ندارید، کامپوزیت دندان های جلویی که دیده می شوند، کفایت می کند.  برای دندان های دیگر خود می توانید از ترمیم های سنتی کمک بگیرید و از ترکیب آنها با کامپوزیت ظاهر زیبایی را به دندان هایتان بدهید.

5) مواد به کاررفته در کامپوزیت

از دیگر موارد مهمی که بیشترین تاثیر را روی قیمت کامپوزیت دندان می گذارد، مواد به کاررفته در آن می باشد. شما دو گزینه لمینت دندان و کامپوزیت را پیش رو دارید که می توانید هریک از آنها را انتخاب کنید. از بین این دو لمینت دندان استحکام بیشتری دارد. البته روکش لمینت بیشتر برای مواقعی استفاده می شود که دندان های فرد فرم خیلی بدی داشته باشد و در حین لمینت یک لایه از روی دندان تراشیده شده و یک روکش لمینت روی آن قرارمی گیرد.

البته که کامپوزیت گزینه ارزان تری به حساب می آید که می توانید به جای لمینت از آن نیز استفاده کنید. از نظر استحکام روکش های کامپوزیت نیز می توانیم بگوییم که می توانند رضایت شما را جلب کنند. البته کامپوزیت برخلاف لمینت روی دندان قرارمی گیرد و به دندان ها فرم درستی می دهد.البته کیفیت کامپوزیت بسته به مهارت دندان پزشک شما است به همین دلیل نیز باید از مهارت پزشک اطمینان حاصل کنید.

اگر لمینت را برای دندان هایتان انتخاب می کنید باید برای انجام آن چند جلسه به دندان پزشک مراجعه کنید که مسلما برای شما هزینه بر خواهدبود. اما برای انجام کامپوزیت دندان می توانید در یک جلسه کارتان را تمامی کنید و همین موضوع نیز سبب می شود تا قیمت کامپوزیت دندان برای فرد مناسب تر باشد.

6) برند کامپوزیت

امروزه برندهای بسیارزیادی در زمینه کامپوزیت دندان فعالیت دارند که هریک از آنها محصولات خود را با کیفیت متفاوتی عرضه می کنند. از بهترین برندهای تولیدکننده کامپوزیت می توان به کامپوزیت های ساخت کره، سوئیس و آمریکا اشاره کرد که علاوه بر قیمت بالا کیفیت مثال زدنی دارند. با وجود قیمت و کیفیت بالای این محصولات هزینه ای که برای خرید آن صرف می شود نیز بالاست.

7) پوشش بیمه

قیمت کامپوزیت دندان بسته به نوع بیمه ای که دارید، متفاوت است. امروزه شرکت های بیمه هزینه هایی که برای درمان ترمیمی مثل جایگزینی دندان شکسته و موارد اینها را پوشش می دهند اما مسلما اگر کار شما صرفا زیبایی است خیلی نمی توانید روی بیمه هم حساب کنید.

به صورت کلی می توان گفت هزینه کامپوزیت دندان به دلیل اینکه در ردیف کارهای زیبایی قرارمی گیرد، تحت پوشش بیمه نیست. با این وجود اگر فردی در طی تصادف دندانش را از دست بدهد شاید بیمه بخشی از هزینه های وی را تقبل کند.

8) محل زندگی

قیمت کامپوزیت دندان ممکن است از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد . برای مثال اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید مسلما هزینه ای که برای کامپوزیت پرداخت می کنید نسبت به شهرهای حومه بیشتر خواهدبود.

تمامی مواردی که در بخش بالا بیان شد، روی قیمت کامپوزیت دندان تاثیرگذار است. البته در کنار تمامی این هزینه ها باید هزینه ویزیت جلساتی که به دندان پزشک مراجعه می کنید را نیز درنظربگیرید که حتما خود مقدار قابل توجهی خواهدبود.

شما می توانید با بررسی مواردی که در بخش بالا بیان شد، برآوردی را نسبت به قیمت کامپوزیت دندان داشته باشید. البته دقت داشته باشید همانطور که بارها بیان کردیم خیلی روی قیمت تاکید نداشته باشید به عبارت دیگر به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت نکنید.

قیمت کامپوزیت دندان در کلینیک ثمین دنتال ( اسفند 1402 )

برای استعلام قیمت میتوانید از طریق صفحه اینستاگرام ( samindentalgroup ) و یا تماس با شماره 02177739968 و یا 09337769000 با ما در ارتباط باشید.

قیمت کامپوزیت دندان

برای کاهش هزینه و قیمت کامپوزیت چطور از آنها مراقبت کنیم؟

دقت داشته باشید در صورت اینکه مراقبت درستی را از کامپوزیت دندان نداشته باشید، باید برای ترمیم آنها هزینه قابل توجهی را صرف کنید. درادامه نکات مراقبتی که برای کاهش قیمت کامپوزیت به شما کمک می کند را بررسی می کنیم:

 • بهداشت دهان و دندان را برای جلوگیری از پوسیدگی و عفونت دندان ها باید رعایت کنید. دقت داشته باشید در صورت اینکه بهداشت دندان هایتان را به خوبی رعایت نکنید به مرورزمان اتصال بین دندان و روکش جدا خواهدشد. بلرای مراقبت از دندان ها استفاده از مسواک، دهان شویه و نخ دندان الزامی است.
 • البته دقت داشته باشید برای استفاده از مسواک و دهان شویه باید مدل های خاصی را انتخاب کنید که به کامپوزیت دندان آسیبی وارد نکند.
 • یکی از مهم ترین معایب استفاده از کامپوزیت این است که به سرعت رنگ می گیرند. به همین دلیل نیز باید مصرف نوشیدنی های رنگی را به حداقل رسانید.
 • برای جلوگیری از شکستن کامپوزیت ها باید از خوردن موادغذایی سفت و خشک اجتناب کنید.

با رعایت همین نکات ساده می توانید عمل کامپوزیت دندان را چندین برابر کنید. بدین ترتیب دیگر نیازی نیست برای ترمیمی آنها نیز هزینه اضافی را بگذارید.

سوالات متداول

در این بخش به سوالاتی که معمولا از طرف بیماران و مراجعه کنندگان به کلینیک ثمین دنتال مطرح میشود پاسخ خواهیم داد.

1) آیا بیمه هزینه کامپوزیت را پرداخت میکند؟

درصورتی که از کامپوزیت در جهت ترمیم دندان و پر کردن آن استفاده شود، بیمه بخشی از هزینه را به عنوان کمک کردن به بیمار پرداخت میکند. اما در صورتی که موضوع زیبایی در میان باشد، بیمه هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.

2) ایا به صورت اقساطی میتوانیم هزینه کامپوزیت را پرداخت کنیم؟

بله این شرایط برای رفاه حال مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است. شما میتوانید 50درصد هزینه را به صورت نقد و مابقی را به شکل اقساط طی 4 ماه پرداخت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اقساطی با ما از طریق اینستاگرام در ارتباط باشید.

3) تفاوت کامپوزیت با لمینت سرامیکی در چیست؟

کامپوزیت ها به صورت لایه به لایه روی دندان قرار میگیرند. بنابراین با استفاده از این روش مشکلات دندان از قبیل تغییر رنگ، شکستگی، ترک خوردگی و … به صورت کامل بر طرف میشود. ( این نکته را در نظر بگیرید که کامپوزیت کردن دندان یک هنر است. بنابراین این که دندان به صورت عالی کامپوزیت شود به طور مستقیم با عملکرد و روش کار پزشک ارتباط دارد).

لمینت‌های سرامیکی برخلاف کامپوزیت، توسط پزشک ساخته نمی‌شود و تنها مراحل قالب برداری و نصب بر عهده دندان‌پزشک است. با استفاده از لمینت‌های سرامیکی می‌توان ایرادات وسیع‌تر و شدیدتر دندان و زیبایی را رفع کرد و راهکاری مناسب‌تر برای مشکلات دندان به‌حساب می‌آید.

برای نصب لمینت‌های سرامیکی، ابتدا از دندان بیمار قالب برداری می‌شود و پس‌ازآن قالب مذکور به یک لابراتوار ارسال می‌شود. درصورتی‌که مراحل قالب‌گیری و ساخت به‌درستی انجام شده باشد، در زمان نصب لمینت، نیاز چندانی به تراش دندان اصلی نیست. هرچند گاهی ممکن است مقدار کمی تراش برای نصب دقیق لمینت، لازم باشد.

در نظر داشته باشید که برخلاف کامپوزیت، نصب لمینت‌های سرامیکی از یک تا چند هفته زمان می‌برد و البته هزینه‌ای چندین برابر از کامپوزیت را روی دست بیمار خواهد گذاشت.

بااین‌حال عدم تغییر رنگ لمینت‌های سرامیکی و استحکام بیشتر، این روش درمانی را به راهکاری مناسب‌تر از کامپوزیت‌ها تبدیل کرده است. هرچند گاهی لازم است از هردو روش در کنار هم استفاده کرد تا نتیجه‌ای مطلوب پدید بیاید.

تیم تحریریه کلینیک ثمین دنتال

کلینیک ثمین دنتال تهرانپارس، یکی از مجهز ترین کلینیک های شرق تهران است که تمام خدمات دندانپزشکی را به همشهریان عزیز تهرانی و البته سایر شهرهای ایران ارائه میکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا