دسته‌بندی نشدهمقالات و مطالب آموزشی

بلیچینگ آفیس و تفاوت آن با بلیچینگ هوم + هزینه بلیچینگ آفیس

یکی از روش هایی که امروزه کاربرد بسیاری دارد و از نظر هزینه نیز نسبت به سایر روش ها مقرون به صرفه است، بلیچینگ یا همان سفید کردن دندان ها با استفاده از مواد مخصوص است. روش بلیچینگ را میتوان به دو صورت انجام داد. شما میتوانید هم از طریق مراجعه به دندانپزشکی های معتبر از بلیچینگ آفیس استفاده کنید و هم میتوانید از با خرید پکیج های بلیچینگ هوم در خانه و با استفاده از قالب دندان خودتان، سفید سازی دندان ها را انجام دهید. این که تفاوت بلیچینگ آفیس و هوم بلیچینگ در چه چیزی است را اجازه دهید کمی جلوتر به صورت مفصل توضیح دهیم.

بلیچینگ آفیس و سفید کردن دندان ها با استفاده از آن

بلیچینگ آفیس و سفید کردن دندان ها با استفاده از آن

بلیچینگ آفیس یک روش سفید سازی دندان ها در مطب است که به صورت کاملا تخصصی و توسط دندانپزشک انجام میشود. در این نوع از بلیچینگ از موادی استفاده میشود که غلظت بالایی نسبت به مواد هوم بلیچینگ دارند. به همین دلیل شما با یک تا دو جلسه معمولا به همان سفیدی مد نظرتان میرسید.  علاوه بر این در این روش، از لیزر نیز برای سریع تر کردن فرآیند سفید سازی استفاده میشود.

آفیس بلیچینگ برای چه افرادی مناسب است؟

هر روشی با توجه به اقداماتی که در آن روش برای بلیچینگ دندان استفاده میشود، برای یک عده مناسب و برای یک عده دیگر نامناسب است. با توجه به این موضوع در بخش زیر یک لیست از ویژگی های افرادی که شرایط بلیچینگ در مطب را دارند آورده شده است. در صورتی که شما نیز این شرایط را دارید میتوانید در کلینیک ثمین دنتال تهرانپارس، از خدمات بلیچینگ به شکل حرفه ای و با قیمت مناسب استفاده کنید.

 • افرادی که دندانهایشان به مرور زمان و با بالا رفتن سن و البته رعایت نکردن درست اصول نگه داری از دندان، زرد و کدر شده باشد.
 • افرادی که عادت به مصرف دخانیات دارند و این موضوع روی رنگ دندانهایشان تاثیر گذاشته است.
 • افرادی که به دلیل مصرف زیاد چای، قهوه و خوراکی ها و نوشیدنی های رنگ دار، به مرور زمان رنگ زرد و کدر روی دنداهایشان ایجاد شده باشد.

آفیس بلیچینگ برای چه افرادی مناسب نیست؟

حالا نوبت به افرادی میرسد که بلیچینگ برای آنها مناسب نیست و باید از سایر روش های اصلاح طرح لبخند برای داشتن دندانهای سفید و زیبا استفاده کنند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، لطفا برای بلیچینگ هزینه بی مورد انجام ندهید و مستقیما به سراغ روشی بروید که برای شما مناسب تر باشد. پزشکان کلینیک ثمین دنتال تهرانپارس میتوانند در این رابطه به صورت حضوری و رایگان مشاوره بدهند.

 • افرادی که از نظر لثه و دندان ها دچار حساسیت باشند. ( البته برای این نوع از افراد میتوان از مواد با تاثیر کمتر استفاده کرد تا حساسیت دندانیشان تحریک نشود ).
 • دندانهایی که از نظر مینای دندان دچار سایش شده باشند.
 • تغییر رنگ عمیق دندان ( افرادی که این مشکل را دارند میتوانند با استفاده از بلیچینگ داخلی، لمینت، کامپوزیت و در بعضی از موارد روکش این مسئله را حل کنند).

تفاوت بلیچینگ آفیس و هوم بلیچینگ در جیست؟

تفاوت بلیچینگ آفیس و هوم بلیچینگ در جیست؟

هوم بلیچینگ به طور کلی فرآیند طولانی تری نسبت به آفیس بلیچینگ دارد. برای افرادی که به دنبال یک نتیجه گیری سریع هستند، استفاده از بلیچینگ هوم توصیه نمیشود. البته در بعضی از موارد برای افراد از ترکیب این دور روش استفاده میشود.

یعنی مراجعه کننده یک تا دو جلسه را به صورت حضوری در مطب از آفیس بلیچینگ استفاده میکند و بعد از پکیج های بلیچینگ در خانه ( هوم بلیچینگ ) در اختیار او قرار میگیرد. این درمان در خانه ادامه پیدا میکند تا نتیجه گیری بسیار بهتر شود.

آفیس بلیچینگ چه محاسنی دارد؟

 • روشی کاملا بی خطر است که بیشتر افراد میتوانند از آن بهره ببردند؛
 • برای افرادی که قبل از یک مراسم مهم مانند ازدواج، قرار کاری و … هستند و خیلی سریع نیاز به سفید و زیباتر شدن دندانهایشان دارند، بسیار مفید و موثر است؛
 • پزشک میتواند در صورتی که بیمار حساسیت های لثه ای و یا دندانی داشته باشد، به صورت کنترل شده اقدام به سفید کردن دندان ها کند.

مراحل بلیچینگ آفیس را بشناسید

مراحل بلیچینگ را بشناسید

در این بخش میخواهیم در مورد تمام مراحل و اتفاقاتی که قرار است طی پروسه بلیچینگ آفیس برای شما بیوفتد، صحبت کنیم.

 • تشخیص رنگ خود دندان؛ برای اینکه بیمار و پزشک متوجه تفاوت ایجاد شده در پایان بلیچینگ آفیس شوند، در ابتدا رنگ خود دندان نشخیص داده میشود؛
 • مرحله دوم مربوط به پالیش کردن دندان ها و البته پاکسازی کامل سطح دندان هاست؛
 • قرار دادن رکتور دهان ( وسیله ای مخصوص برای باز نگه داشتن دهان ) برای دسترسی داشتن به تمام دندان ها؛
 • قرار دادن عینک مخصوص روی چشم ها و پوشاندن لثه و لب به منظور جلوگیری از تماس با ماده بلیچینگ برای محافظت از لثه ها؛
 • قراردادن ژل و ماده مخصوص هیدروژن پراکسید ( hydrogen peroxide ) روی دندان ها به مدت ۳ الی ۴ بار با طول زمانی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه. ( در هر بار لایه اولیه برداشته و لایه جدیدی از ژل بر روی دندان ها قرار داده می شود) ؛
 • استفاده از لیزر برای سریع تر و بهتر عملکردن مواد بلیچینگ؛
 • برداشتن رکتور دهان و شستشو.

قیمت آفیس بلیچینگ

قیمت بلیچینگ در مطب با توجه به تنوع و کیفیتی که در جنس مواد وجود دارد متفاوت است. علاوه بر این قیمت خرید این مواد به صورت مستقیم با قیمت دلار در ارتباط است. به همین خاطر در صورت نیاز برای کسب اطلاعات از قیمت آفیس بلیچینگ میتوانید از طریق باکس زیر با ما در ارتباط بوده و قیمت در لحظه را از ما بخواهید.

سوالات متداول

در این بخش میتوانید سوالاتی که معمولا از طرف مراجعه کنندگان کلینیک ثمین دنتال در مورد بلیچینگ دندان مطرح میشود را بخوانید پیشنهاد میکنیم این بخش را از دست ندهید.

1) بلیچینگ آفیس در چند جلسه انجام میشود؟

این که بلیچینگ آفیس چند جلسه طول میکشد، به انتظار بیمار از رنگ دندانها ارتباط مستقیم دارد. در صورتی که یک فرد از نظر زردی دندان، مشکل زیادی نداشته باشد، با یک تا دو جلسه به نتیجه دلخواه میرسد. اما در صورتی که این مشکل فراتر باشد، میتواند یک جلسه آفیس بلیچینگ را تجربه کند. اما اگر باز هم به نتیجه دلخواه نرسید، قطعا استفاده از پکیج های بلیچینگ هوم میتواند نتیجه کار را بهبود ببخشد. تمام مواردی که شما نیاز دارید از طریق جلسه مشاوره حضوری و رایگان در کلینیک ثمین دنتال بررسی و به شما توضیح داده خواهد شد.

آیا بلیچینگ آفیس درد دارد؟

2) آیا بلیچینگ درد دارد؟

فرآیند بلیچینگ به هیچ وجه نیاز به بی حسی ندارد. چرا که اصلا دردی در کار نیست. بعضی از افراد به دلیل حساس شدن دندان ها در روزهای بعد از بلیچینگ تا حد بسیار کمی به مشکل میخورند. این دسته از افراد نیز میتوانند از مسکن ها برای برطرف کردن درد خفیف ناشی از حساسیت که موقتی است استفاده کنند. در کل به هیچ وجه نیاز به نگرانی در این مورد نیست.

3) مضرات و معایب بلیچینگ آفیس چه مواردی هستند؟

 • از نظر قیمت و هزینه، بلیچینگ هوم نسبت به بلیچینگ آفیس ارزان تر است اما از نظر سرعت کار و عملکرد، به خصوص برای افرادی که به دنبال نتیجه گیری سریع تر هستند مناسب تر است؛
 • در بعضی موارد با توجه به سن و یا رنگ دندان ها نمیتوان ننیجه را پیش بینی کرد.

چه کارهایی را باید قبل از بلیچینگ انجام داد؟

4) چه کارهایی را باید قبل از بلیچینگ انجام داد؟

بهتر است قبل از مراجعه برای بلیچینگ آفیس این موارد را رعایت کنید :

 • استفاده از مسواک و نخ دندان؛
 • همراه داشتن یک چرب کننده لب ( بالم لب ) به منظور خشک شدن لب ها بعد از درمان؛
 • در صورت داشتن استرس و آستانه تحمل پایین میتوانید از مسکن ایبوبروفن قبل از درمان استفاده کنید.

5) در بلیچینگ از چه لیزری استفاده میشود؟ آیا این لیزر خطرناک است؟

اجازه دهید در ابتدا به سوال دوم پاسخ دهیم. به هیچ عنوان استفاده از لیزر برای بلیچینگ هیچ خطری ندارد. این نور صرفا ماده هیدروژن پراکسایدی که روی دندان شما قرار داده شده را فعال کرده و باعث عملکرد سریع تر و بهتر آن میشود. در مورد خود نور هم باید گفت به سه دسته تقسیم میشود:

 • پلاسما آرک (plasma arc)
 • نور ال ای دی (LED)
 • هالوژن (halogen)

6) میتوان از خمیر دندان بلیچینگ ( خمیر دندان سفید کننده ) به جای آفیس بلیچینگ یا هوم بلیچینگ استفاده کرد؟

استفاده از خمیر دندان بلیچینگ به هیچ عنوان توصیه نمیشود. استفاده از این خمیر دندان ها به مرور باعث ساییده شده مینای دندان و برداشته شدن یک لایه از روی دندان میشود. در نتیجه پوسیدگی دندان را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این به دلیل باز شدن حفره های موجود در تاج دندان، حساسیت شدید ایجاد میشود و با خوردن هر ماده سرد و گرمی دندان درد به سراغ شما خواهد آمد.

تیم تحریریه کلینیک ثمین دنتال

کلینیک ثمین دنتال تهرانپارس، یکی از مجهز ترین کلینیک های شرق تهران است که تمام خدمات دندانپزشکی را به همشهریان عزیز تهرانی و البته سایر شهرهای ایران ارائه میکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا